image

Bezpečně přepravíme Váš motocykl

Česky English Español
Drobečková navigace

Úvod > FAQ

FAQ

Otázky a odpovědi

Mohu si na motocykl přibalit svoje věci?

Ano, samozřejmě. Koncepce cestování s motoGBOXem je postavena tak, abyste nemuseli s sebou vozit zavazadla a vše měli u motocyklu (nebo na motocyklu), a využili letecký spoj kdy za 3:30 hod. sedáte na svůj motocykl v Málaze, Madridu, Barceloně či jakékoliv jiné destinaci.

Jak si mám přidělat věci na motocykl?

Pokud máte boční kufry či topcase je to vyřešené. Pokud si budete dávat nějaké vaky, tašky a jiné zavazadla mimo motocykl, je nutné si je čitelně označit Vaši registrační značkou. Vaše zavazadla dáme do motoGBOXu a v cílové destinaci si je převezmete s motocyklem.

Můžete si motocykl vyzvednout u mě abych ho nemusel vozit k Vám?

Ano, samozřejmě. Tato služba je zcela individuální a závisí na počtu motocyklů a místě naložení. Proto se na nás obraťte s konkrétní informací o počtu motocyklů a destinaci kde se bude motocykl/motocykly nakládat a my Vám obratem dáme relevantní informaci. Motocykly svážíme dodávkou, dodávkou se skříňovým vlekem či autem s hydraulickým čelem. Cena je 9,90 Kč/km.

Jak si zarezervovat termín?

Stačí vyplnit formulář v sekci rezervace a my Vám termín emailem obratem potvrdíme tak, abyste si mohli koupit Vaše letenky. Zhruba týden před plánovaným odjezdem již s Vámi dořešíme vše potřebné. Tedy předání motocyklu, vyplnění transfer protokolu či jiné administrativní formality. Do všech destinací jezdí naše vozidla minimálně dvakrát měsíčně.

Co když mám motocykl delší jak 2,4 m?

Pokud chcete převézt motocykl typu HR Road Glide, Kawasaki Voyager, Indian Roadmaster či choper (jakýkoliv motocykl) rozměrů větších jak 2,4 metrů na délku účtujeme k ceníkové ceně x 1,4. Motocykl musíme přepravovat na délku nikoliv na šířku naší ložné plochy.

Potřebuji upínací pásy či nějaké popruhy?

Ne, nepotřebujete. Jsou součástí naší služby. Používáme upínací pásy bez háčků a motocykl nestahujeme, pouze fixujeme do roviny (= tlumiče nejsou stlačeny dolu).

Mohu motocykl vrátit v jiný termín či jiný měsíc než uvádíte v sekci termíny?

Ano, určitě je to možné. Řešíme individuálně.

Mohu si zakoupit pouze jednosměrnou přepravu CZ Málaga Madrid Almería, Porto či Barcelona?

Ano. Běžně v letních měsících většina klientů zakupuje pouze jednosměrnou přepravu s tím, že pár dní pojezdí po Andalusii, Portugalsku a pak se v klidu stahují domů přes zajímavé body jako jsou Pyreneje, Andorra či Alpy.

Je možné kombinovat místo převzetí a vrácení motocyklu?

Ano, je. Stačí si svou cestu naplánovat a můžete začít třeba v Málaze a končit v Barceloně či naopak. Vyplňte jen rezervační formulář.

Mohu si zakoupit pouze jednosměrnou přepravu do Barcelony, Madridu či Málagy s tím, že bych až na místě upřesnil zda-li motocykl vrátím nebo pojedu po vlastní ose domů?

Ano, můžete. Není to nic proti ničemu a bude Vás to stát ve své podstatě jen cenový rozdíl mezi obousměrnou a jednosměrnou přepravou.

Mám nechat klíčky od zapalování u motocyklu?

Záleží na Vás. Někdo je nechá, někdo ne. V praxi jsme už ale řešili situaci kdy klient přiletěl do ESP a nechal klíčky doma. Z tohoto důvodu doporučujeme klíčky nechat u motocyklu. U motocyklů "oversize" vyžadujeme klíčky z důvodu snazší manipulace (= manipulace do motoGBOXu s pomocí motoru)

Kolik má být benzínu v nádrži?

Vzhledem k tomu, že se vždy bude jednat o podlimitní množství (= dle úmluvy ADR o přepravě nebezpečných látek), není podstatné množství pohonných hmot. Pokud budete mít plnou nádrž, tak benzín nesmí v žádném případě unikat či vytékat. Z tohoto důvodu nedoporučujeme tankovat plnou nádrž.

Co když se něco stane s motocyklem?

Tuto situaci jsme ještě nikdy řešit nemuseli. Motocykl je ve své podstatě pevný monoblok a součást motoGBOXu bez možnosti působení vnějších vlivů. Přepravy CZ - ESP - CZ probíhají v uzavřeném plachtovém návěsu či skříňovém vozidle. Všechny přepravované motocykly jsou pojištěny dle úmluvy CMR vč. sjednaných připojištění pro případ odcizení nebo ztráty, doložky pojištění pro případ zvýšení hodnoty přepravované věci a také doložky překročení dodací lhůty. Pojistné krytí je pod správou renomované makléřské společnosti Helia Partners. Platnost certifikátu a pojistné smlouvy máme volně ke stažení v sekci kontakt.

Mohu si u Vás v Málaze ponechat motocykl uskladněný déle jak jeden měsíc?

Ano, je to možné. Tato služba je zpoplatněn 50 € motocykl/měsíc.

V Málaze jsem nikdy nebyl a nevím jak se dostat k motocyklu, pomůžete mi?

Skvěle zde funguje Uber, Taxi či Gettransfer.com, ceny jsou +- stejné a nikdo Vám z oficiálního Taxi či Uber nebude účtovat neodpovídající částky nebojte. Jinak je to opravdu jednoduché koukněte zde: jak do DEMOTO.

Jaká jsou zajímavá místa na ježdění na motocyklu v Andalusii?

Je jich opravdu mnoho. Ať už na sportovním motocyklu, naháči, scrambleru, choperu, cruiseru, cestovním enduru nebo i ostrém enduru, možností je opravdu hodně. Zajímavé trasy a body vč. mapových podkladů v sekci Naše tipy. Můžete také využít organizované MotoTours našeho partnera do ESP či Maroka.

Kde najdu ve Španělsku ubytování?

Každý motorkář či skupina motorkářů má jiné požadavky proto doporučujeme využít aplikace booking.com nebo airbnb.com. Fungují ve své podstatě celoročně bez problémů. Pravda, že ve dny větších španělských svátků může být nepatrný problém, ale jedná se o zanedbatelný zlomek dní v roce. Jsou to zejména dny nanebevzetí Panny Marie (16.8.), den regionu Murcia/La Rioja (9.6.), svátek oběti Eid Al Adha (20.6.), dny hispánských národů (12.10.), den španělské ústavy (6.12.) a samozřejmě Velikonoce a Vánoce. Ale i tak se vždy přes booking.com nebo airbnb.com ubytujete.

Co když se mi motocykl někde ve Španělsku porouchá?

Když budete v rozumné dojezdové vzdálenosti od Málagy, lze zajistit odtah k našemu partnerovi. Zde umíme vykomunikovat i servisní zásahy od výměny pneu, opravu elektro instalace či výměnu spojky. vč. záručních oprav autorizovaného servisu BMW. Klientům doporučujeme připojištění europ assistance přes moto-care.cz, které víme že funguje.

Umíte mi půjčit motocykl v Málaze?

Ano, umíme. V současné době máme v nabídce k zapůjčení Honda CRF 300, BMW GS, Husqvarna 701. KTM 690 Adventure, CF MOTO 800.