WhatsApp +420728959135, +420734253884
cs

Portugalsko

Málaga a okolí

Málaga a okolí, ve své podstatě celé Španělsko, Portugalsko či Afrika je předurčeno jako motorkářský ráj. Skladba našich klientů je velmi pestrá, proto nepreferujeme žádné konkrétní trasy, místa či záchytné body Vašich cest. Níže se ale podělíme o pár tipů, které za to stojí opravdu vidět a zbytek je už samozřejmě na Vás. V nádherné, a celý rok prosluněné Andalusii, jižním Španělsku či Maroku je toho k vidění opravdu mnoho. 

Parque Natural de Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama

Úžasné výhledy, nespočetné porce zatáček, typické horské španělské vesničky. Výtečná kuchyně. 

Dejte si do NAVI silnici č.A 7207 Cómpeta, Canillas de Albaida. MA-126 Sedella až po A 7205 Viňuela. Okolo jezera Vinula (Lake Vinuela nebo Reservoir Vinuela) 

Montes de Málaga Natural Park

Přírodní rezervace (park) založená v roce 1989 pojmenovaná po pohoří Montes de Málaga. Zajímavá je pro výskyt korkového dubu, olivovníků  ale i celou řadou vzácných živočichů jako je chameleon, genet či jestřáb severní. Dejte si do NAVI silnici A 7000 Colmenar, projeďte vše křížem krážem  a stojí za to sjet i mimo tuto silnici na nezpevněné cesty (v období sucha - což vyhlašuje místní samospráva, bývají ale zavřené). Celý park, který je kousek nad Málagou, protíná řeka Guadalmedina. 

Porce zatáček 

Neskutečně zábavná trasa, kterou si zákonitě zamilujete a projedete si ji určitě minimálně dvakrát. To je trasa kde testují evropští novináři motocykly. Městečko Ronda Vám pak nabídne úchvatný pohled na fotografii.

Dejte si do NAVI A 366 Coín - Yunquera - El Burgo - Ronda.  info: kdybyste narazili na této trase na místní borce, věřte, že to mají dost najeté a nepouštějte se s nimi do pokoření rychlostních limitů. 

Sierra Nevada

Úchvatné pohoří nad Granadou s nejvyšším vrcholem Mulhacén, který je 3.479 mtr nad mořem . Celá cesta z Granady je zážitek a budete hltat jak zatáčky, tak dech beroucí scenérie, které se Vám každou zatáčkou naskytnou. Stojí za to projet jak cestou A 4025 z Granady tak od jezera Embalse de Canales silnice GR 3200 potom A 4030. Na vrcholu jsou lyžařská střediska tak počítejte s tím, že jste opravdu více jak tři tisíce metrů nad mořem a i v letních měsících je po ránu chladněji. Což si zase spravíte sjezdem do rozpálené Granady.

Gibraltar

Britské území na jižním cípu Pyrenejského poloostrova. Má  rozlohu pouhých 6,7 km2 a na severu sousedí se Španělskem. Tomu všemu dominuje Gibraltarská skála.Suverenita Gibraltaru je dodnes sporným bodem v anglo-španělských vztazích. Celá krajina je okouzlující svou španělskou srdečností a anglickou zdvořilostí. Žije zde kolem stovky opic - Makaků bezocasých, kteří jsou místními doslova uctíváni a mají neomezené možnosti. Místní legenda totiž praví, že Velká Británie bude muset navrátit Gibraltar Španělskému království záhy poté, co zemře poslední z opic. A to místní nemohou dovolit (cítí se více jako Britové)

Highlights of ANDALUSIA

Top trasa highlights of Andalusia. Sestavená tak abyste viděli  Andalusii s jejími zajímavými body.  Jedná se nádhernou  motorkářskou trasu (žádný OFF). Záchytnými body jsou  Playa de Maro, parque Natural de Cabo de Gata, katedrála Mezquita  de Cordoba, náměstí Plaza de Espana, Jerez de la Frontera, Arcos de la Frontera, Alhambra a již zmiňovaná Sierra Nevada.

Beach Tarifa

Jedna z nejoblíbenějších světových  destinací pro windsporty. Z pobřeží můžete vidět Maroko. Dejte si do NAVI N 340 Algeciras  -Tarifa. Do Cádizu stojí za to projet po A 2231 a  CA 9001.  Pláž Tarifa i celé městečko stojí za to strávit zde celý den. Úžasný je noční život na náměstíčku v Tarifě, kdy se po 20 hod.otevřou místní restaurace, hospůdky, bary a vinárny.  Atmosféra Vás doslova vtáhne a Vy budete nasávat místní kulturu. 

Enduro + Španělský OFF

Okolí Málagy nabízí směrem ke Granadě, či na druhou stranu k Seville spoustu endurového ježdění. Níže ke stažení mapové podklady do NAVI Tom Tom (je potřeba topo mapy) či Garmin ve formátu .gpx Upozorňujeme, že některé trasy jsou nepatrně náročnější.

Enduro + Portugalský OFF

Portugalské Trans Euro Trailové Trasy, neopakovatelný zážitek svobody na dvou kolech. Zkuste si projet třeba jen kousek trasy, stojí to za to. Níže ke stažení mapové podklady do NAVI Tom Tom (je potřeba topo mapy) či Garmin ve formátu .gpx Upozorňujeme, že některé trasy jsou nepatrně náročnější.

Sevilla 

Hlavní město regionu Andalusie - to je horké město Sevilla. Odráží a zrcadlí silný španělský temperament. Je to město Carmen a Dona Juana. Město španělské kultury, žhavého tance Flamengo. Město mnoha monumentálních památek z dob zámořských objevů. Údajně tu leží i ostatky Kryštofa KolumbaZda je uvnitř grandiózní hrobky opravdu tělo slavného mořeplavce, nezjistily však ani testy DNA, přesto přitahuje tisíce turistů. V neposlední řadě proslavil Sevillu fotbalový klub FC Sevilla působící v místní La Lize. Místní fotbal mají velmi rádi.

Tabernas - Texas Hollywood

Městečko Tabernas. Zhruba 40 km severně od Almerie mezi pohořími Sierra de los Filabres a Sierra Alhamilla se rozprostírá jediná opravdová evropská poušť. Oblast o rozloze 11.625 ha je bizarní pro svá suchá říční koryta a  sporou vegetaci a je podobná Arizonské poušti. Točila se zde celá řada westernů. Po filmovém průmyslu zde zůstala tři westernová městečka, která nyní slouží jako turistické atrakce. Každý den tedy můžete vidět přepadení banky a následnou přestřelku.

Motoclube de FARO Portugal

Jeden z nejvyhlášenějších motoklubů v Evropě, kde na Vás dýchne ta opravdová motorkářská atmosféra a soudržnost.

dejte si do NAVI Av. Cidade de Hayward BP, 8000-123 Faro, Portugal

Lagos Portugal

Město Lagos, leží v ústí řeky Bensafirm a podél Atlantského oceánu. Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst v Algarve a v Portugalsku vůbec. Možná díky rozmanitosti pláží, skalním útvarům (Ponta da Piedade)  či rušnému nočnímu životu. Nebo snad pro své historické centrum či historického centra obchodu s otroky.. kdo ví. V každém případě jej navštivte, bude to stát za to.

Cabo de São Vicente Portugal

Mys Svatého Vincenta nebo-li Svatý mys. Jedná se nejzápadnější cíp Evropy a jistě stojí za to jej navštívit. Toto místo je historicky považováno za magické (a ono opravdu vyzařuje něco silného, nespoutaného a velmi zajímavého). V dávných časech lidé věřili, že slunce které zde zapadalo za burácení vln oceánu, označovalo okraj jejich světa. Odehrálo se zde také nespočet námořních bitev. Celoročně zde bývá velmi větrno.