image

Bezpečně přepravíme Váš motocykl

Česky English Español
Drobečková navigace

Úvod > Pro naše klienty > Naše / Vaše tipy na cestování > Španělsko

Španělsko


Málaga a okolí

Málaga a okolí, ve své podstatě celé Španělsko, Portugalsko či Afrika je předurčeno jako motorkářský ráj. Skladba našich klientů je velmi pestrá, proto nepreferujeme žádné konkrétní trasy, místa či záchytné body Vašich cest. Níže se ale podělíme o pár tipů, které za to stojí opravdu vidět a zbytek je už samozřejmě na Vás. V nádherné, a celý rok prosluněné Andalusii, jižním Španělsku či Maroku je toho k vidění opravdu mnoho.

Parque Natural de Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama

Parque Natural de Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama

Úžasné výhledy, nespočetné porce zatáček, typické horské španělské vesničky. Výtečná kuchyně.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:42

Montes de Málaga Natural Park

Montes de Málaga Natural Park

Přírodní rezervace (park) založená v roce 1989 pojmenovaná po pohoří Montes de Málaga. Zajímavá je pro výskyt korkového dubu, olivovníků  ale i celou řadou vzácných živočichů jako je chameleon, genet či jestřáb severní.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:42

Porce zatáček

Porce zatáček

Neskutečně zábavná trasa, kterou si zákonitě zamilujete a projedete si ji určitě minimálně dvakrát. To je trasa kde testují evropští novináři motocykly. Městečko Ronda Vám pak nabídne úchvatný pohled na fotografii.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:41

Sierra Nevada

Sierra Nevada

Úchvatné pohoří nad Granadou s nejvyšším vrcholem Mulhacén, který je 3 479 metrů nad mořem . Celá cesta z Granady je zážitek a budete hltat jak zatáčky, tak dech beroucí scenérie, které se Vám každou zatáčkou naskytnou.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:40

Gibraltar

Gibraltar

Britské území na jižním cípu Pyrenejského poloostrova. Má rozlohu pouhých 6,7 km² a na severu sousedí se Španělskem. Tomu všemu dominuje Gibraltarská skála. Suverenita Gibraltaru je dodnes sporným bodem v anglo-španělských vztazích.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:39

Highlights of Andalusia

Highlights of Andalusia

Top trasa highlights of Andalusia. Sestavená tak abyste viděli  Andalusii s jejími zajímavými body.  Jedná se nádhernou  motorkářskou trasu (žádný OFF).

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:38

Beach Tarifa

Beach Tarifa

Jedna z nejoblíbenějších světových  destinací pro windsporty. Z pobřeží můžete vidět Maroko. Dejte si do NAVI N 340 Algeciras  -Tarifa. Do Cádizu stojí za to projet po A 2231 a CA 9001. Pláž Tarifa i celé městečko stojí za to strávit zde celý den.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:37

Enduro + Španělský OFF

Enduro + Španělský OFF

Okolí Málagy nabízí směrem ke Granadě, či na druhou stranu k Seville spoustu endurového ježdění. Níže ke stažení mapové podklady do NAVI Tom Tom (je potřeba topo mapy) či Garmin ve formátu .gpx Upozorňujeme, že některé trasy jsou nepatrně náročnější.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:36

Sevilla

Sevilla

Hlavní město regionu Andalusie - to je horké město Sevilla. Odráží a zrcadlí silný španělský temperament. Je to město Carmen a Dona Juana. Město španělské kultury, žhavého tance Flamengo. Město mnoha monumentálních památek z dob zámořských objevů. Údajně tu leží i ostatky Kryštofa Kolumba.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:34

Tabernas - Texas Hollywood

Tabernas - Texas Hollywood

Městečko Tabernas. Zhruba 40 km severně od Almerie mezi pohořími Sierra de los Filabres a Sierra Alhamilla se rozprostírá jediná opravdová evropská poušť. Oblast o rozloze 11.625 ha je bizarní pro svá suchá říční koryta a  sporou vegetaci a je podobná Arizonské poušti.

Více

Publikováno 22. 1. 2024 16:33